Szczeniaki czarnego teriera rosyjskiego

Szczeniaki czarnego teriera rosyjskiego

Jak stworzyć szczeniakowi dobre miejsce do spania?

Jako młody szczeniak Twój czarny terier rosyjski będzie dużo spał. Może się okazać, że śpi więcej niż zwykle. Nie martw się jednak, gdy dorośnie, będzie miał to już za sobą.

Jeśli masz problemy z usypianiem szczeniaka, staraj się nie wyprowadzać go na dwór w ciągu dnia. Jeśli nie jest to możliwe, spróbuj zamknąć go w klatce. Gdy nadejdzie pora, aby poszedł spać, zabierz go na dwór i umieść w klatce. Upewnij się, że jest ona ustawiona na miękkiej, a nie twardej powierzchni.

Jeśli nie chcesz zamykać szczeniaka w klatce, możesz spróbować zamknąć go w małym pomieszczeniu. Upewnij się jednak, że szczeniak ma wystarczająco dużo miejsca, aby mógł się swobodnie obrócić i położyć.

Żywienie szczeniaków - Co warto im podawać do jedzenia?

Dobrą zasadą żywienia szczeniaka czarnego teriera rosyjskiego jest podawanie mu 1/3 tego, co jesz Ty, i 2/3 tego, co je Twój pies. W ten sposób zapewniasz szczeniakowi dobry start żywieniowy.

Powinieneś także podawać swojemu szczeniakowi wysokiej jakości karmę dla psów. Jeśli nie będziesz podawać szczeniakowi dobrej karmy, może on skończyć z niedożywieniem. Powinieneś karmić szczeniaka dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Powinieneś także karmić szczeniaka przed wyjściem z Tobą na spacer. Powinieneś także regularnie kontrolować ilość pokarmu, jaką zjada Twój szczeniak. Chcesz mieć pewność, że otrzymuje on wystarczającą ilość składników odżywczych i błonnika. Można to osiągnąć monitorując jego wagę.

rosyjski-terier

Zabawy dla szczeniaków

Szczeniaki są nie tylko urocze, ale także dużo pracy. Trzeba się nimi zająć i poświęcić im uwagę, w przeciwnym razie mogą wpaść w kłopoty. Szczenięta potrzebują dużo czasu i cierpliwości, aby wyrosnąć na grzeczne psy.

Oto niektóre rzeczy, które możesz zrobić ze swoim szczeniakiem:

Szczeniaki czarnego teriera rosyjskiego - Co robić żeby rosły zdrowe?

Jeśli kupujesz szczeniaka czarnego teriera rosyjskiego, zastanów się, z kim będzie dorastał. Ważne jest, aby szczeniakowi czarnego teriera poświęcić odpowiednią uwagę. Jeśli rodzina nie jest zainteresowana opieką nad psem, może się okazać, że pies będzie zaniedbany. Może się to również skończyć tym, że pies będzie agresywny lub będzie miał skłonności do pewnych zachowań, takich jak agresja lękowa lub agresja terytorialna.

Upewnij się więc, że masz odpowiednie warunki do wychowania szczeniaka czarnego teriera. Dbaj także o swoje szczenię. Karm go dobrą karmą, zapewnij mu wystarczającą ilość ruchu i od najmłodszych lat ucz go umiejętności socjalizacji.

Ostatnie wpisy do artykułu

Dlaczego pies je trawę?

Jakie są zalety jedzenia trawy przez psa? Trawa może być doskonałym źródłem witamin i minerałów w di

Czytaj więcej

Co warto wiedzieć o kleszczach?

Jak chronić psa przed kleszczami? Aby uniknąć pojawienia się kleszczy na Twoim psie, sprzątaj liście

Czytaj więcej

Zapalenie kaletki stawu łokciowego u psa

Podstawowe przyczyny zapalenia kaletek Dwie najczęstsze przyczyny zapalenia kaletki maziowej u psa t

Czytaj więcej

Dyskopatia u psa

Czym jest dyskopatia u psa? Dyskopatia to termin używany do opisania stanu, w którym u psa pojawia s

Czytaj więcej